تازه های فناوری

مایکروسافت اجرای اپلیکیشن اندروید در ویندوز 10 را آزمایش می‌کند

دوشنبه, 25 شهریور 1398

مایکروسافت در حال آزمایش قابلیتی است که براساس آن می‌توان اپلیکیشن‌های اندروید را روی سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ اجرا کرد.

آیا به اجرای اپلیکیشن‌های اندروید در رایانه‌ی شخصی خود نیاز دارید؟ این دقیقا همان قابلیتی است کهمایکروسافت تصمیم گرفته آن را به سیستم‌عامل دسکتاپ خود اضافه کند. این شرکت از مدتی قبل در اپلیکیشن Your Phone خود درحال تست قابلیتی به‌نام نمایشگر گوشی (Phone Screen) بوده است. البته نباید فعلا از این خبر زیاد هیجان‌زده شد زیرا هم‌اکنون پشتیبانی سخت‌افزاری از این امکان محدود بوده و فقط تعدادی از تست‌کنندگان منتخب می‌توانند از ویژگی یادشده استفاده کنند.

درحال‌حاضر اپلیکیشن Your Phone در ویندوز ۱۰ این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد تا محتوایی مثل تصاویر و پیامک‌ها را با رایانه‌ی خود همگام‌سازی کنید. حال قابلیت جدید مذکور امکان مشاهده نمایشگر گوشی اندروید را به‌طور مستقیم در رایانه‌ی مجهز به ویندوز ۱۰ در اختیار کاربران قرار می‌دهد. با اضافه شدن این ویژگی جدید، یک فهرست از اپلیکیشن‌های نصب‌شده در دستگاه اندرویدی‌تان، روی رایانه در دسترس قرار خواهد گرفت و بنابراین شما می‌توانید با یک کلیک، اپلیکیشن دلخواه خود را اجرا کنید.

قابلیت اندروید میرورینگ از امروز برای اعضای برنامه ویندوز اینسایدر در دسترس قرار خواهد گرفت. برای بررسی این ویژگی باید از رایانه‌ای استفاده کنید که مجهز به ویندوز 10 بوده و از بلوتوث با مصرف انرژی کم پشتیبانی می‌کند، زیرا این روشی است که رایانه با گوشی شما ارتباط برقرار خواهد کرد. افزون‌براین برای استفاده از ویژگی اسکرین میرورینگ باید از یک گلکسی اس ۸، گلگسی اس ۸ پلاس یا گلگسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس استفاده کنید. البته فهرست گوشی‌هایی که از این قابلیت پشتیبانی می‌کنند به‌مرور زمان گسترش خواهد یافت. هنوز دقیقا نمی‌دانیم که مایکروسافت چه زمانی این ویژگی جدید را برای عموم کاربران ارائه خواهد داد.

0 دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

Leave a comment