تازه های فناوری

رندر منتسب به گوشی تمام‌ صفحه و بدون دکمه سامسونگ منتشر شد

سه شنبه, 17 تیر 1399

چند ماه پیش بود که شایعاتی با محوریت تولید یک گوشی تمام‌صفحه‌ی بدون دکمه توسط سامسونگ، فضای مجازی را در نوردید. شایعات می‌گفتند که کره‌‌ای‌ها قصد دارند به مناسبت ۱۰ سالگی گوشی‌های خانواده‌ی گلکسی اس (Galaxy S) یک گوشی ویژه تولید کنند؛ موبایلی که بتواند مرزهای نوآوری را در دنیای گوشی‌های هوشمند جابه‌جا کند. این شایعات مدعی بودند که گوشی نام‌برده نه‌تنها تمام‌صفحه است، بلکه هیچ‌گونه دکمه‌ای هم ندارد و به‌جای آن از برخی ژست‌های فشاری ویژه پشتیبانی می‌کند. 

در سمت چپ تصویر، گوشی موردانتظار گلکسی نوت ۱۰ را می‌بینید و در سمت راست تصویر هم گوشی بدون دکمه‌ی مرموز سامسونگ قابل‌رؤیت است؛ دستگاهی که آیس یونیورس از آن با نام «پروژه‌ی R6» یاد می‌کند. ظاهرا تولید پروژه‌ی آر ۶ بنا به‌ دلایلی لغو شده است.

گوشی بدون دکمه سامسونگ / Samsung Buttons-less Phone

سمت راست: گوشی بدون دکمه‌ی سامسونگ | سمت راست: گلکسی نوت ۱۰ (منبع: آیس‌ یونیورس)

آیس یونیورس به نقل از برخی منابع داخلی سامسونگ، می‌گوید این گوشی قرار بوده تحت برند گلکسی A عرضه شود؛ از طرفی گوشی بدون دکمه‌ی سامسونگ قرار بوده از تراشه‌ی پرچم‌دار اسنپدراگون ۸۵۵ کوالکام برای پردازش وظایف بهره بگیرد.

ظاهرا سامسونگ به‌دنبال تحریم‌های آمریکا علیه هواوی، تصمیم گرفت حداقل فعلا تولید این دستگاه را به‌حالت تعلیق در بیاورد؛ چرا که کره‌ای‌ها مدعی هستند تحریم‌های اخیر باعث می‌شوند هواوی دیگر در آمریکا یک رقیب قدر برای سامسونگ نباشد.

گرچه مشکلات هواوی با آمریکا تا حد درخورتوجهی رفع شده‌اند، اما ظاهرا سامسونگ فرایند‌ تولید گوشی‌اش را مجددا آغاز نکرده است. انتظار می‌رود هواوی در گوشی موردانتظار هواوی میت ۳۰ پرو از طراحی مشابهی با حاشیه‌ی بسیار کم در اطراف نمایشگر استفاده کند.

عده‌ی درخورتوجهی از کاربران معتقد هستند یک طراحی بدون دکمه و بدون حاشیه، می‌تواند استفاده کردن از گوشی را به کار سختی تبدیل کند و همچنین احتمال شکسته شدن نمایشگر را بالا ببرد؛ از همین رو علاقه‌ی چندانی به آن ندارند. 

0 دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

Leave a comment